30 Ekim 2015 Cuma

Tony Moly Aquaporin Rich Watery Oil İncelemesi | Kore


Herkese Merhaba!

Bugün blogda son 1 aydır denemekte olduğum,
 özellikle de karma>yağlı ciltlilerin ilgisini çekebilecek bir bakım yağı var. 
Evet yağ. 
Biliyorum karma/yağlı ciltli olan çoğunuz yağ lafını duyunca köşe bucak kaçmak istiyorsunuz; ancak bakım yağlarını denemek isteyip de cilt yapılarına çok ağır geldiğini düşünenler bu yazıyı okumak isteyebilir...

 
Bugün sizlere bahsedeceğim ürün, bir Kore markası olan Tony Moly'nin, 
 hayatımda denediğim en hafif bakım yağı olduğunu söyleyebileceğim mükemmel bir ürünü.

Tony Moly Aquaporin Rich Watery Oil


Ülke: Güney kore
Marka: Tony Moly
Seri: Aquaporin
Ürün: Tony Moly Aquaporin Rich Watery Oil
Miktar: 30ml
Fiyat: $22
Uygun cilt tipi: kuru/karma/yağlı(?)

*her ne kadar resmi sitesinde kuru ciltler için dese de,
 kesinlikle yağlı ciltlerin de rahatça kullanabileceği kadar hafif olduğu kanısındayım ben


Dizayn

Oldukça sağlam ve de şık bir cam şişede geliyor ürün. 
İçerisindeki sıvı mavi görünümlü.  


Cilt yağlarında alışık olduğumuz damlalıklar yine bizi yanıltmadan bu Tony Moly ürününde de karşımıza çıkıyor. Damlalık ile istediğiniz miktarda ürünü alıp, kaç damla isterseniz kontrol ederek tam istediğiniz kadar uygulama şansınız var. Damlalığın uç kısmı beyaz plastikten. 

Genel dizaynı oldukça şirin bir mavi/beyaz renk teması çerçevesinde ilerliyor. 
30ml'lik oldukça klasik bir şişesi var. 


Adından da anlaşılabildiği gibi "watery oil" saf yağdan oluşan bir ürün değil. 
Çift fazlı bir ürün. Ürün çift fazlı olduğundan su ve yağ tabakasının karışması için kullanmadan önce çalkalamayı gerektiriyor. 
Cam şişe sayesinde ürünün karışıp karışmadığını, kullandıkça ne kadar kaldığını görmek mümkün. 
Cam olması nedeniyle seyahat için ideal olmayabilir, ancak genelde bakım yağları için alışıldık bir durum bu.

Formül ve Kullanımı

Ürünün temel maddesi olarak Yeşil havyar gösteriliyor.
Formülünde su kaynaklarında bulunan maddelerden esinlenilmiş ve üretiminde bu maddeler kullanılmış. 
Deniz suyunda bulunan, uygulamadan sonra nemin uçmasını engelleyen planktonlar; nem oranını güçlendirmek için spirulina; cilt sağlığı için göl sularında bulunan mineral söğüt suyu; nehirlerde bulunan besleyici chlorella; ve de yeşil havyarda bulunan, cilde nemi hapsedecek bir nem bariyeri oluşturmada yardımcı balçık elementleri kullanılmış. 

Kesinlikle; Paraben, trietanolamin, triklosan, talk, sülfat ve sürfaktan maddeler içermemektedir.
 • Cildin su ve yağ dengesini kontrol altına alarak diri ve nemli bir cilt otaya çıkarıyor,
 • Ferah denilebilen bu yağ, cilt üzerinde bir nem tabakası oluşturarak cildin nemli kalmasını sağlıyor,
 • Parlama ya da yapışkanlık hissi vermeden hafifçe cilt tarafından emilerek doğal bir şekilde ışıldayan bir cilt elde etmenizi sağlıyor. 
 • Geride yağlanma ya da parlama bırakmadan cilde oldukça doğal bir ışıltı vererek cildin nem dengesini korumayı başarıyor.

Kullanımı

Ürün yağ ve su tabakalarından oluşan çift fazlı bir ürün olduğundan, kullanmadan önce iyice çalkalamak gerekiyor. Oldukça akışkan olduğundan uygular uygulamaz dağıtmanız gerekiyor. Nemi cildinize hapsedecek cilt bakımınızın son basamağı olarak ürünü cildinize uyguladıktan sonra, avuçlarınızla yüzünüzü kaplayın ve de birkaç saniye bekleyerek elinizin ısısıyla ürünün cilt tarafından daha iyi emilmesini sağlayın.Performans

- Ürün her ne kadar bir bakım yağı olarak kuru ciltlilere yönelik sunulan bir ürün olsa da ürünü cilde denediğimden beri tek düşünebildiğim kesinlikle ve kesinlikle hayatımda denediğim en hafif yağ olduğu. 
- Karma ve de yağlı ciltlerin de rahatsız olmadan kullanabileceği çok hafif ve de rahat bir formülü var bu yağın. 

 
- Zaten adından da anlaşılabileceği gibi " Sulu yağ" gerçekten de su gibi bir yağ. 


- Bir kere inanılmaz derecede akışkan bir ürün. 

- Normal yağları uygularken yaptığımız gibi damlalıkla yüzün istediğiniz bölgelerine sırasıyla 1er damla damlatıp daha sonradan hepsini yedirmeniz mümkün değil. 

- Bunu damlattığınız anda su damlası gibi yüzünüzden aşağı doğru akıp gidecektir. 


- Dolayısıyla bölge bölge uygulayıp, yayıp, diğer bölgeye geçmenizi tavsiye ederim. 


- Eğer ürünü önce avucunuza damlatıp daha sonradan tüm yüzünüze yaymayı tercih ediyorsanız, yine ürün çok çabuk emildiğinden tüm yüzünüze yaymanız biraz zor olabilir, gerekenden daha fazla ürün kullanırken bulabilirsiniz kendinizi. 

 


- Eğer çok kuru ciltli biriyseniz ürün çok hafif geleceğinden 2 kat uygulama gereği hissedebilirsiniz. Ancak aşırı derecede akışkan olduğundan ve de bu nedenle formülünün hafifliğinden dolayı size öyle gelecektir. Uyguladıktan sonra uyandığınızda cildinizin hala ne kadar yumuşak olduğunu gördüğünüzde çok hafif olsa da işini gördüğünü fark edeceksiniz.- Diğer bakım yağları gibi yüzde ıslak ya da ağır bir tabaka bırakmıyor. Yüzünüzde hissedebildiğiniz bir ürün değil. Evet sonuçta bir yağ olduğundan elbette ki yüzünüzü nemli bırakıyor; ancak dediğim gibi o kadar hafif bir yağ ki cildinize dokunduğunuzda elinize yağlı bir tabakadan çok nemli bir tabaka geliyor. 
- Yağlı ciltlerin dahi kullanabileceği bir yağ olduğunu söylerken kast etmeye çalıştığım da tam olarak buydu aslında.


- Genelde cildi çok yağlı olan arkadaşların çok zengin nemlendiriciler ya da bakım yağlarıyla en büyük problemleri hep ciltlerine çok ağır geliyor olmasıdır. Bu üründe böyle bu durumla karşılaşmak mümkün olmayacaktır. Dolayısıyla cildiniz aşırı yağlı olmadığı sürece, denemek isteyen cilt tiplerinin büyük bir çoğunluğunun beğeneceğini düşünüyorum.

- Ciltlerinde bakım yağı denememiş olan, denemekten korkan, denemek isteyenler akıllarının bir köşesinde bulundurabilir bence bunu.- Aşırı kuru ciltli biri olarak, ben bunu en kuru dönemlerim için yeterli bulmuyorum. Zaten ürünü temmuz/ağustos/eylül aylarında test etmiş olmamın nedeni de bu. 
- Benim cildim yaz aylarında dahi yoğun bir nemlendirmeye ihtiyaç duyduğundan, ben bakım yağlarını yıl boyu kullanmayı tercih ediyorum; ancak kış aylarında kullandığım yağlar yaz aylarında çok fazla gelebileceği için geçiş mevsimi olan sonbaharda bunu denemek istedim ve de denediğime çok memnun oldum. Tam istediğim oranda hafif mi hafif ancak güzel nemlendiren oldukça uygun fiyatlı bir ürün.
~~~~~~~~~~~~~~


Umarım Tony Moly Aquaporin Rich Watery Oil incelemesi hoşunuza gitmiştir. 
Eğer bu ürün, bu marka ya da bu seri hakkında sorularınız varsa çekinmeyin, sorularınızı yorumlarda belirtin ^^
Okuduğunuz için teşekkürler!2 yorum:

 1. merhaba ben geldim ama izleyiciler kısmı aktif değil tıklanmıyor :(

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aktif görünüyor şu anda ama, dün gece takip edenler de var. Bazen sayfanın yüklenmesi uzun sürebiliyor, belki o yüzden sorun yaşamış olabilirsiniz?

   Sil