1 Kasım 2016 Salı

Flormar Comfort Zone Koleksiyonu İncelemesi | Flormar Alışverişi #6Herkese Merhaba! 

Bugün blogda Flormar'ın bu sezonki koleksiyonlarından Comfort Zone var ^^ 
Flormar'ın sonbahar-kış koleksiyonları ilk çıktığında söylemiştim aslında, Back to School falan bir yana, benim asıl ilgimi çeken parçalar Comfort Zone ve de Mat Etki serileri olmuştu. 

PR paketleri ulaşmaya başlamadan önce de indirimi falan beklemeden merak edip birkaç parça alışveriş yaptığım koleksiyonlar da bu 2si oldu bu nedenle. Tamamen dudak ürünlerini suçluyorum açıkçası. Hem mat etki hem de comfort zone için; ancak Comfort Zone serisinin 4'lü far paletlerindeki renkler baya ilginç geldiğinden merakıma yenik düştüm ben. 


Ben denemek için seri ilk çıktığında bahsettiğim far paletlerinden bir tane, ve de dudak ürünlerinden de bir-iki renk almıştım; şans eseri dün de sürpriz bir paket gelince bana Flormar'dan, koleksiyondaki diğer parçaları da deneme fırsatım oldu. 
Size geniş bir şekilde tüm seriden bahsedebileceğim bu nedenle. Umarım koleksiyonu, kalitesini merak edenlere ürünler hakkında bir fikir verir bu yazı ^_^Cozy Quartet Eyeshadows  (24.90TL)

- 001 Nude Peaches
- 002 Golden Greens


Flormardan hep tekli farlar aldığımı fark ettim bunları görünce, öyle anlık bir farkına varma durumu oldu ki... Markadan yeteri kadar far denemiş olsam da, dedim yeni ürün,  koleksiyon... mini bir palet, güzel haki, toprak tonları var falan... yakından bir göz atalım~ 

Oldukça ilgimi çeken bir blending fırçası da mevcut bu koleksiyonda. Oldukça da yumuşak gibi görünüyor şimdilik, kullanıp yıkadıktan sonra snapchatte bahsedeceğim mutlaka ^^ (12.90TL)

Paletteki farlar baya baya minik açıkçası, fakat paletlerdeki renk seçenekleri baya bir hoşuma gitti. Paletlerin hepsindeki renk birleşimleri sonbahar için mükemmel adeta~ Çok pigmentli değiller, ama rahat kullanılıyorlar. Garip bir şekilde serideki hiçbir üründe en ufak bir tozutma problemi yok. 
Pudralardan bahsederken anlatacağım aşağıda ama oldukça satenimsi bir yapısı var bu koleksiyonun pudra ürünlerinin. Her ne kadar bu formül pudra ve allıkta mükemmel dursa da, farların opaklığını almış biraz. 


Oversize Pencil Lipstick (24.90TL)

- 002 Silent Pink
- 003 Rose Coffee
- 006 Quite Bordeaux


Hiç lafı uzatmadan beni bu koleksiyona ihtiyacım olduğuna ikna eden gruba gelelim. Kalem rujlar. Tombul kalem rujlar. Valla bayılıyorum ben kalem rujlara. Hala öğrenciyken bile arada yaptığım çevirilerle aldığım paraları o zamanlar yeni çıkan, aslında tinted balmdan fazla bir farklı olmayan Clinique Chubby Sticklerin tüm serisini almaya yatırmıştım. Ay çok tatlı diye diye. Hani tatlı tamam ama... Öncelikler hani... neyse... Bunlar en azından doğru dürüst kalem rujlar. 

Kalemlerin boyutu sizi korkutmasın, ihtiyaç duyanlar için bu boyda kalem açıcı da mevcut ^^ (5.90TL)

Pigmentasyonları gayet iyi, tamamen klasik bir ruj yoğunluğunda. Yari-mat/kremsi arası bir bitişleri var. Yarı mat derken kesinlike kuru değil de, herhangi bir ışıltı, ıslaklık içermiyor anlamında kullanıyorum, günümüzün mat rujlarıyla karışıklık olmasın.
Oversize diyor ve gerçekten de öyleler. Golden Rose kalem rujları gibi bir şey gelmesin aklınıza, hem daha uzun, hem de daha tombul bunlar. Söyleyebileceğim tek şey keşke sonbahara uygun daha ilginç birkaç renk daha koysalarmış. Yani klasik her yerde gördüğümüz 1 Nude rengin yanında 2 kırmızı 2 pembe 1 bordo falan~ 
Biraz daha terrakotalar, kahveler, gül kuruları, mürdüm tonları falan koysalarmış çok çok daha hayran verici bir seri olabilirdi bence. Ben seriyi ilk gördüğümde denemek için 1 nude 1 de bordo aldım ancak onları bile sırf denemek için seçtim açıkçası. O kadar fazla ürün var ki çünkü bu klasik tonlarda... Ancak onun dışında yapı olarak oldukça başarılı, kokusuna kadar klasik bir ruj formülüne sahip, benim için oldukça kullanışlı ürünler.

Smooth Touch Powder Blush (24.90 TL)
- 03 Coral Peach 


 Flormardan gelen ürünlerden biri de Smooth Touch allıklardan şirin mi şirin bir mercan rengi. Dokunur dokunmaz ürünün adını tam oturttuklarını düşündüm, çünkü gerçekten de pürüzsüz bir yapısı var. Saten gibi resmen. hani saten bitişli denip de her tarafı tozutan formüller oluyor ya, onlarla alakası yok, gerçekten de satenimsi bir formül. Neredeyse hiç tozutmuyor. Oldukça ince elenip sımsıkı preslenmiş. Satenimsi bitiş ürünün çok pigmentli olmasının önüne geçmiş, ancak söz konusu ürün allık olunca çok yerinde bir sonuç çıkmış ortaya. Abartı bir uygulama yapmanız zor bununla, uygulaması çok kolay olacaktır bu nedenle. Oldukça doğal bir görünüm veriyor bu sayede ve de kupkuru bir görüntüden çok biraz daha canlı duruyor ürün ciltte. Hoşuma gitti şimdilik ^^

Smooth Touch Compact Powder (24.90TL)

- 07 Golden Natural


Allık için bahsettiğim nedenlerde dolayı oldukça kullanışlı bir pudra var sırada. Compact pudralarda ne kadar satenimsi, o kadar iyi bence. Çok gevşek preslenmiş ve de kalın elenmiş pudralar genelde kullanımı en zor ve de ciltte en belirgin duran formüller olduğundan, Smooth Touch pudrasını pudra kullananlar sevecek gibime geliyor. Ben şahsen ne sürersem süreyim bende tüm pudralar sahra çölüne benzediği için ben size yine de her ihtimale karşı daha yağlı bir cilde sahip bir bloggerın ne dediğinize bakmanızı öneririm almadan önce ^_^ Bu renk belli ki benim için aşırı aşırı koyu bir ton, açık rengi de kalmamış sitesinde sanırsam, bu yüzden benim için bir gizem olarak kalacak bu pudra şimdilik.

Comfort Zone Nail Enamel & Care Set (7.95TL)
- 003 Breeze

 Flormar'ın bu oje setinde hem oje hem de 4ü bir arada vitaminli bir tırnak bakım ürünü mevcut. Bendeki rengi 003 breeze rengi. Kışın belki de en sık kullandığım tonlardan biri kendileri~ Yazın nasıl pastel maviler hakimse kışın da biraz daha soluk orta tonda maviler ya da lacivertler bence mükemmel giden renkler~ Dener denemez snapchatte bahsedeceğim bundan ^^


~~~~~~~~~~


Benim Flormar Comfort Zone koleksiyonu hakkındaki ilk görüşlerim bunlar~ Dudak ve far ürünlerini önceden alıp denediğim için onlar hakkında daha detaylı konuşabildim, ama daha detaylı bir inceleme, swatch yazısı falan isteyen varsa haber verin lütfen ^^ 
Bu akşam oturup hepsini Snapchatte swatchlayacağım zaten tek tek, merak edenler oradan da bakabilir ( snapchat: beautyinmelody), ya da size en yakın flormar mağazasına gidip bir inceleyebilirsiniz tek tek, yapıları nasıl beğenecek misiniz falan~
Umarım size koleksiyon hakkında bir fikir verebilmiştir bu yazı.
Okuduğunuz için teşekkürler!

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder