1 Haziran 2017 Perşembe

Ays Kitchen | "Honeymoon Cookie-Balayı Kurabiyeleri" Workshop
Herkese merhaba!
Bugün sizlere geçtiğimiz günlerde @gurmeakademi'nin davetiyle Ays Kitchen'da katıldığım inanılmaz tatlı bir workshop'tan bahsedeceğim ^^

 Ankara Birlik Mahallesi tarafında oturanların daha bir dikkatle okumasını öneririm, oldukça az malzemeli hemen yapılan bir tarif olduğundan bu yazıyı gecenin bir yarısında okuyup da canı çekenler için de tehlikeli bir durum yok, üşenmezseniz hemen kalkıp yapılabilecek tipte bir tarif yazının devamında sizi bekliyor ^^


Yazıdaki dikey instagramdan alınan resimlerin dışındaki benim tüm mekan resimleri inanılmaz yetenekli @lariendijital'in objektifinden, kendisi benim resimlerimden de görebileceğiniz gibi çektiği her şeyi güzel gösterme yeteneğine sahip bir melek resmen~
Ays Kitchen bahsettiğim gibi Birlik Mahallesinde yer alan şirin mi şirin bir kafe. Merak edenler için tam olarak yeri; 448. cadde No:34 Birlik, Çankaya, ANKARA
 Gelelim bizim bu workshopta yaptığımız kurabiyelere.
Honeymoon kurabiyeleri inanılmaz hızlı ve de az malzemeyle yapılan, bana sorarsanız mahvetmesi oldukça zor olduğundan inanılmaz kullanışlı bir tarife sahip.
Malzemelere gelirsek;


İlk olarak tüm malzemeleri ölçe ölçe 100gr. toz fındıkla başlıyor ve kendilerini tezgahımıza döküyoruz ve de üzerine sırasıyla 30gr. nişasta, 30gr. pudra şekeri, 30gr. yağ ve de 120gr. erimiş çikolatamızı ekliyoruz.


Sonra da ellerinizle giriyorsunuz valla bu yığının içine. Karışana kadar yoğuruyoruz. Bizim ellerimizin sıcaklığı çikolatayı eritip durduğu için biraz daha katılaştırmak için fındık tozu ekleyip durmak durumunda kaldık biraz, çok yumuşak olmaması lazımmış hamurun.
Daha sonra bu karışıma istediğiniz gibi şekil veriyoruz - ki biz "yuvarlak" tanımına olabildiğince yakın bir geometrik şekle sokmaya çalıştık; ancak ne kadar başarılı olabildiğimiz gerçekten de tartışılır.

Hamuru tepsiye dizerken yapışmaması için toz şekerle kapladıktan sonra fırına verdik ve de bu kadar kolaydı gerçekten de~Kendimi bu noktada izninizle yüzsüz bir şekilde tebrik etmek istiyorum, çünkü ben şekilsiz diye dalga geçtikten sonra zavallaı hamur toplarımla, fırından gayet de yuvarlak ailesine dahil olabilecek bir şekilde çıktılar.  Vallahi helal, güzel yuvarlamışım. 

Yolunuz düşerse mutlaka bir uğrayın Ays Kitchen'a~
Larien'in resimlerinden de görebildiğiniz o insanı adeta günaha sokacak tatlıların yanında gayet güzel bir de menüleri de var.

Birlik Mahallesi taraflarına yolu düşenlerin aklında bulunsun ^^


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder