16 Kasım 2015 Pazartesi

Colour Pop Ultra Matte Lip: "Teeny Tiny" İncelemesi | Likit Ruj

Herkese Merhaba!

Bugün yine favori likit mat ruj markalarımdan biri olan ColourPop'tan mükemmel bir renk var blogda~ Teeny Tiny benim 2015'in sonlarına doğru yaşadığım Chilly Chili saplantımdan sonra kullanmaya başladığım koyu mor kahve sevgimin 2. basamağı~ Umarım sizin de hoşunuza giden bir renk olur çünkü özellikle de Türkiyede buna benzer bir renk bulmak neredeyse imkansız. Koyu dudak severler toplansın~ Günü rengi;

 Colour pop Ultra Matte Lip - Teeny Tiny ~

 
Marka: Colour Pop
Seri: Ultra Matte Lip
Ürün tipi: Likit Ruj
Ürün adı: Teeny Tiny
Renk: "koyu gri mor"
Fiyat: $6.00 (~ 18TL+) *
Bulunabilirlik: Online satış(TR'ye yok), Instagram hesapları
* TR'ye shipping'i olmadığından yalnızca instagram hesaplarında bulabilirsiniz. Fiyatı da tahmin edersiniz ki hesaptan hesaba değişiyor. Ürünler popülerlik kazandıkça ve de döviz kuruna göre daha da artıyor. Ben ilk aldığımda 25-27TL civarında idi fiyatları, şu anda farklı hesaplarda 37TL'ye kadar çıkabiliyor ücreti.RENK: Colour pop bu rengi "koyu gri mor" olarak tarif etmiş. Kopkoyu bir mor rengine hafif koyu gri tonlar karıştırılsa olacağı renk bu aslında. Hafif sönük bir koyu grimsi mor. Daha önceden bahsettiğim Chilly Chili renginin soğuk alt-tonlu versiyonu. Onda nasıl kahve tonları ağır basıyorsa bunda da gri ağır basmış, ancak temelde çok benzer renkler.


 
Farklı ışıklarda ve de farklı ten renklerinde gerçekten çok çok farklı görünebiliyor; ancak malum benim ten rengim fazla beyaz olduğundan bende rengin alt-tonlarını ayırt etmek zor olabiliyor. Bunu ve Chilly Chili rengini yan yana koyduğumuzda farklı alt tonlara rağmen her ikisi de neredeyse aynı görünüyor (yakında karşılaştırmasını yapacağım~)
FORMÜL: Benim ColourPop'ın formülleri değiştiğinden sonra aldığım ilk renklerden. İlk kullandığım renk Chilly Chili oldu ancak ondan sonra fark ettim ki daha sonra çıkan renklerin de hepsinin formülü değişmiş. Teeny Tiny de değişimden sonra çıkan renklerden.

Kimsenin aklı karışmasın, formül farklı ancak Avenue'da bahsettiğim gibi "sorunlu" bir yapı değil. Aynı klasik formül kadar güzel, sadece bitişi biraz daha farklı. Teeny Tiny ilk denediğim günden beri kullanımını en rahat bulduğum ve de en sık kullandığım renklerden biri. Adeta ne yapacağıma karar veremediğimde elimin gittiği renk haline geldi bu. Hele de bu mevsimde~

doğal ışıktaki görünümü

Eskisi gibi full mat, kağıt gibi bir yapının aksine, artık bu renklerin formülü biraz daha kremsi. Hafif bir yapışıklık var dudaklarda ancak garip şekilde bu ürünün kalıcılık süresine hiçbir etki etmiyor. Sadece dudaklarınız değdiğinde kağıt gibi kuru gelmiyor. Yapışkanlık hissi rahatsız edecek ya da rengi oynatacak bir yapışkanlık değil. Kremsi bir his, varla yok arasında. ürün hala aynı matlık ve de aynı kalıcılığı koruyor, sadece eskisi kadar kuru değil.

doğal gündüz ışığında, ancak kapalı ortamdaki rengi

ColourPop Ultra Matte serisi ilk çıktığından beri mat kullanmaya çok alışık olmayanların markaya sürekli gönderdikleri şikayet ürünlerin "fazla mat" "fazla kuru" olduğuydu. ColourPop müşterilerini dinledi ve de kalıcılıktan taviz vermeden dudakta daha rahat duracak bir formül çıkarttı ve de onunda devam ediyor yoluna. Hala full pigmentasyonu var, tek seferde 100% opak, full kapatıcı bir renk veriyor. Dediğim gibi tüm serideki kullanımı enr ahat renklerden biri. Eşit dağılıyor, yama gibi durmuyor, tazeleyebiliyorsunuz, katmanlayabiliyorsunuz, tek seferde uygulayabiliyorsunuz.

Uyguladıktan 15 saniye kadar sonra tamamen yerleşip sabitleniyor. Formülü nedeniyle dudağın normalde ruj tutmayan ıslak iç kısmına dahi uygulanabilen bir ruj, bu da koyu renklerin görünümünü bir o kadar güzelleştiriyor.

direk güneş ışığındaki görünümü
Uygulama: Çok çabuk sabitlenen ve kuruyan bir renk olduğundan tek seferde uygulamanız gerekiyor. İlk birkaç sefer eliniz alışana kadar deneme yaparsanız ondan sonraki kullanımlarda uygulaması çok daha kolay olacaktır. Ben ilk önce dudağın ortasına uyguluyorum ve de ardından tek seferde bir kenardan diğerine dış kısmını dolduruyorum. Yamalı bir görünüm vermeden homojen bir bitiş veriyor. Dediğim gibi Teeny Tiny rengi zaten yama yapan renklerden değil. İlk birkaç seferden sonra eliniz alışıyor ve de tek seferde hemen uygulayabiliyorsunuz.

Yapısı nedeniyle dudak çizgisinin çok dışından çizip büyük dudak sevdasına kapılsanız da kopkoyu bir renk olduğundan sizin doğal dudak çizginizi çok belli etmeden uygulayabiliyorsunuz. Performans: Uyguladıktan sonra bende 10+ saat rahat rahat dayanıyor. Yemek yiyip içmediğiniz sürece hiç silinme yaşanmıyor; yemek yerseniz de yalnızca dudağın iç kısmında silinme gözlemleniyor, o da ancak yağlı bir şey yerseniz. Serideki rahat rahat katmanlanan renklerden biri olduğundan yemekten sonra silinen iç kısımda ürünü tazeleyip güne devam edebilirsiniz.Garip bir şekilde bu yeni formüller bir şeyler içerken iz bırakıyor. Diğer renklerde bardağın kenarında falan kupkuru oldukları için çok hafif bir olurdu. Bunlarda full ruj sürmüş gibi iz kalıyor bardakta ancak dudağına bakıyorsun sanki az önce sürmüş gibi silinme azalma falan yok hiçbir şekilde. Bardakta iz bıraksa da yeni daha kremsi yapısı nedeniyle pigmentasyonunda azaltmaya neden olacak kadar değil. Gerçekten çok ilginç ama sorgulamıyorum valla, kullandığım en güzel dudak rengi ve ürünü son 2 aydır.


Dudağın geri kalan kısmında, dış kenarlarında, dudağın merkezinde herhangi bir silinme, akma, dudak çizgisinin dışına taşma olmayacaktır. Kendiniz eve gelip çıkarana kadar olduğu yerde sabit kalacaktır; ANCAK 24 saat kalıcı diye reklamı yapılan ve de dudaktan çıkmak bilmeyen ürünler gibi değil bu ürün. Uzun süre kalıcı olmasına rağmen eve geldiğinizde temizleme suyuyla da rahat rahat çıkarabileceğiniz, yağ bazlı bir çıkarıcı ile ise de tek seferde hemen çıkan bir ürün.

Uyguladıktan 14 saat sonra dudaktaki hali. Gece eve geldikten sonra çekildiğinden resim kalitesinin kusuruna bakmayın. Yemek ve kahveden sonraki hali bu resim bu arada, aklınızda bulunsun.

~~~~~~~~~~~~~~~~

Umarım bu yazı hoşunuza gitmiş ve de size ürün hakkında bir fikir vermeyi başarabilmiştir. Gerçekten son yıllarda denediğim favori renklerden biri bu. Koyu dudak aşkımı tekrar canlandırdı resmen. 


Colour Pop Ultra Matte Lip formülünü denemeyen varsa denemenizi şiddetle tavsiye ederim. Bu seriden bende baya bir renk olduğundan eğer incelememi istediğiniz bir renk olursa haber verin onlara öncelik vermeye çalışacağım ^^


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder